Strona główna
Wydarzenia
Nasza historia...
Chórzyści
Dyrygentka
Parafia
Osiągnięcia
Teksty piosenek
Multimedia
Galeria zdjęć
Księga gości


NAPISZ DO NAS


DYRYGENTKA ...


Maria Bubka pochodzi ze wsi Mulczyce, położonej na ukraińskim Polesiu. Tam od dzieciństwa prowadziła aktywny tryb życia i w atmosferze religijnego wychowania rozwijała oraz doskonaliła swoje muzyczne zdolności. Śpiewająca rodzina, szkoła średnia oraz cerkiewny chór były dla Marii pierwszym bodźcem kształtującym ją na drodze muzyki i śpiewu. Odkrywane stopniowo niewyczerpane bogactwo sztuki muzycznej sprawiło, że już po zakończeniu szkoły średniej dokładała ona wszelkich starań i wykorzystywała wszystkie możliwości aby rozwinąć swoje muzyczne zdolności na bardziej profesjonalnym poziomie.

Z uwagi na fakt, że na Ukrainie żadna duchowna uczelnia nie ma uprawnień do wydawania państwowych dyplomów, Maria prowadziła indywidualny trybie nauki. Uczyła się ona jednocześnie w duchownej szkole dyrygentów przy żeńskim monasterze w Korcu oraz w Narodowym Uniwersytecie Rowieńskim, zdobywając jednocześnie edukację cerkiewną oraz zawód muzyka połączony z wiedzę pedagogiczną. Edukację akademicką Maria prowadziła na przestrzeni 4 lat, aż do samego przyjazdu do Polski. Przez cały ten czas Maria pracowała nad sobą i zdobywała doświadczenie, prowadząc dodatkowo cerkiewny chór parafii Opieki Matki Bożej w Mulczycach, a także pracując jako nauczyciel muzyki w szkole średniej w Mulczycach. Pracując w szkole Maria prowadziła szkolny chór, a także zespoły wokalny i folklorystyczny. Maria nie ograniczała się jedynie do pracy z dziećmi, tworząc podczas pracy w szkole zespół nauczycieli, wykonujący czterogłosową piosenkę ukraińską, który w niedługim czasie stał się ulubionym zespołem występującym na lokalnych i regionalnych koncertach. Jesienią 2008 roku Maria otrzymała propozycję pracy w Polsce, gdzie od listopada rozpoczęła pracę dyrygentka chórów Ramonka oraz Zaranoczka.


Wstecz Dalej
 

Chór RAMONKA - Łosinka 17, 17-210 Narew, tel. 085 681-50-06                                                                 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE