Strona główna
Wydarzenia
Nasza historia...
Chórzyści
Dyrygentka
Parafia
Osiągnięcia
Teksty piosenek
Multimedia
Galeria zdjęć
Księga gości


NAPISZ DO NAS


WYDARZENIA ...


Piosenka Białoruska 2008 - eliminacje powiatowe

W dniu 10 lutego 2008 roku w Hajnowskim Domu Kultury odbyły się powiatowe eliminacje XV edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenka Białoruska 2008. Powitania przybyłych gości i zespołów oraz otwarcia imprezy dokonali dyrektor HDK Andrzej Skiepko oraz Jan Syczewski. Następnie rozpoczęła się część konkursowa festiwalu, do której zgłosiło się w sumie 26 wykonawców w różnych kategoriach.

Przed hajnowską publiczności wspaniale zaprezentował się zespół Ramonka z Łosinki prowadzony przez Marię Radczuk, który zaśpiewał piosenki "Zacwiła w łuzie łaza" oraz "Jeduć z wioski u horad", zajmując w swojej kategorii I miejsce.

Natomiast w kategorii solistek wystąpiła Magdalena Dudzicz z Łosinki reprezentująca LO z DNJB w Hajnówce, która wykonała piosenki "Palubounica" oraz "Miełodyja kachannia".

Gminę Narew reprezentowały także inne zespoły. Na scenie wystąpił tercet Nadzieja Osipiuk, Anna Tesluk oraz Mikołaj Tesluk z Gorodziska prezentując również dwa utwory: "Ciacze za hajem reczka" i "Pieśni maje pieśni". Duże brawa od publiczności otrzymał narwiański duet Maria Chilimoniuk i Jerzy Domań który zaprezentował utwory "Oj chacieła mianie mati" oraz "Mużyczy synok". Natomiast piosenki "Winszawalnaja" oraz "Świata" wykonał zespół Art-Pronar z Narwi pod kierownictwem Jana Snarskiego. Przed publicznością wystąpił również zespół Krywczanki z Krzywca pod kierownictwem Luby Dubko. Zespół wykonał utwory "Oj Boże, Boże" oraz "Chadziła dziauczyna u zialonym sadu".

Decyzją jury, któremu przewodniczył dr Andrzej Tokajuk, wszyscy wykonawcy reprezentujący naszą gminę zostali zakwalifikowani do eliminacji centralnych festiwalu, które odbędą się 17 lutego 2008 roku w Białymstoku. GRATULUJEMY!!!

RAMONKA - Jeduc' z wioski u horad (8,5 MB)

Krywczanki - "Chadziła dziauczyna u zialonym sadu" (8,3 MB)

Z uwagi na duże rozmiary plików video zaleca się odtwarzanie nagrania
po wcześniejszym zapisaniu na dysk twardy komputera.

GALERIA ZDJĘĆ


Wstecz Strona główna Dalej
 

Chór RAMONKA - Łosinka 17, 17-210 Narew, tel. 085 681-50-06                                                                 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE