Strona główna
Wydarzenia
Nasza historia...
Chórzyści
Dyrygentka
Parafia
Osiągnięcia
Teksty piosenek
Multimedia
Galeria zdjęć
Księga gości


NAPISZ DO NAS


WYDARZENIA ...


Remont cerkwi w Łosince

W roku 2007 cerkiew parafialna w Łosince przeszła remont generalny. Wewnątrz świątyni odremontowano podłogi, stare obicia ścian zastąpiono nową, dębową szalówką, ściany pomalowano nową farbą paroprzepuszczalną. W cerkwi wymieniono okna, wyremontowano dach i rynny, odrestaurowano kolumny, odmalowano świątynię na zewnątrz. Naprawiono też ogrodzenie i bramę wejściową.

Tak duża i kompleksowa inwestycja, której łączny koszt wyniósł 432 898 zł, była możliwa dzięki staraniom proboszcza parafii ks. Jerzego Kos, który zabiegał o dotację na remont świątyni. Dotację w kwocie 352 409 zł przyznało parafii w Łosince Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W roku 2008 roku parafia prawosławna w Łosince zrealizowała też inwestycję polegającą na wykonaniu iluminacji cerkwi parafialnej. Świątynia została wspaniale oświetlona, zyskując nowy wizerunek, znacząco poprawiły się również kwestie związane z bezpieczeństwem.

Realizacja projektu iluminacji była możliwa dzięki decyzji Rady Gminy Narew, która podjęła uchwałę o wsparciu finansowym obu inwestycji, którego udzielił Urząd Gminy Narew.


Strona główna Dalej
 

Chór RAMONKA - Łosinka 17, 17-210 Narew, tel. 085 681-50-06                                                                 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE