Strona główna
Wydarzenia
Nasza historia...
Chórzyści
Dyrygentka
Parafia
Osiągnięcia
Teksty piosenek
Multimedia
Galeria zdjęć
Księga gości


NAPISZ DO NAS


WYDARZENIA ...


"Szczodry Wieczar" w Łosince

Dnia 11 stycznia 2007 roku w świetlicy środowiskowej "Przystań", a zarazem w Filii Bibliotecznej w Łosince odbyła się miła uroczystość pożegnania starego i przywitania nowego roku zgodnie z tzw. starym stylem. To właśnie według kalendarza juliańskiego święta obchodzą wyznawcy prawosławia, zaś ten szczególny wieczór zgodnie z prastarą tradycją  nosi nazwę SZCZODRY WIECZAR.

Do świetlicy w Łosince licznie przybyli tego wieczoru mieszkańcy miejscowości Łosinka, dzieci i młodzież, a także władze Gminy Narew, aby wspólnie, śpiewając kolędy i oglądając scenki przygotowane przez dzieci i młodzież pożegnać stary 2006 rok.

Na początku zaprezentowały się dzieci i młodzież z Łosinki, które przedstawiły publiczności pierwszą, zabawną scenkę pod nazwą "Szczodry Wieczar", która nawiązywała do dawnej tradycji.

Następnie z koncertem kolęd wystąpił młodzieżowy chór RAMONKA parafii prawosławnej w Łosince działający przy Narwiańskim Ośrodku Kultury pod dyrekcją Marii Radczuk. Chór zaprezentował piękne kolędy prawosławne.

Zebrana publiczność mogła obejrzeć również kolejną tryskającą humorem scenkę pod hasłem "Studio Urody", którą zaprezentowały dzieci z Łosinki.

Wspaniałe kolędy wykonał także dziecięcy chór ZARANOCZKA z parafii prawosławnej w Łosince działający przy Narwiańskim Ośrodku Kultury, którego opiekunką jest również Maria Radczuk.

Kolejna prezentowana przez dzieci scenka nosiła nazwę "Try Kroli" i w zabawny sposób opisywała przybycie Trzech Króli do biblioteki w Łosince.

Bożonarodzeniową scenkę świąteczną zaprezentowali też członkowie dziecięcego chóru ZARANOCZKA.

Na zakończenie występów dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Narwi Anna Andrzejuk-Sawicka złożyła podziękowania pracownikom filii bibliotecznej w Łosince: Paulinie Paszko i Krystynie Kiełbaszewskiej, za wspaniałe przygotowanie występujących dzieci oraz wspólnego spotkania, a także chórom RAMONKA i ZARANOCZKA. Szczególne słowa podziękowania zostały skierowane do pani Alicji Stańko z Łosinki, autorki trzech prezentowanych scenek. Gorące podziękowania przekazał również Wójt Gminy Narew Jakub Sadowski.

Wszyscy wykonawcy i młodzi artyści otrzymali słodkie upominki. "Szczodry Wieczar" w Łosince zakończony został wspólnym poczęstunkiem.


GALERIA ZDJĘĆ...


Wstecz Strona główna Dalej
 

Chór RAMONKA - Łosinka 17, 17-210 Narew, tel. 085 681-50-06                                                                 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE