Strona główna
Wydarzenia
Nasza historia...
Chórzyści
Dyrygentka
Parafia
Osiągnięcia
Teksty piosenek
Multimedia
Galeria zdjęć
Księga gości


NAPISZ DO NAS


WYDARZENIA ...


Wspomnienia z wakacji - Grecja 2007

Nadchodzi zima, więc na krótką chwilkę chcielibyśmy zapomnieć o chłodzie, mrozie i wrócić pamięcią do naszych wspaniałych, tegorocznych wakacji. W lipcu bowiem byliśmy przez dwa tygodnie w Grecji, odwiedzając także po drodze wiele innych europejskich krajów.

Wyruszyliśmy tradycyjnie spod cerkwi w Łosince, pełni jak zwykle dobrego humoru. W drodze do Grecji zobaczyliśmy wiele ciekawych zakątków w krajach takich jak Słowacja, Węgry, Serbia, Austria czy Macedonia.

W Grecji mieszkaliśmy w miejscowości Kifissia, która jest położona na przedmieściach Aten.

Będąc tak blisko Aten nie sposób było nie zobaczyć tego jakże pięknego miasta. Zwiedziliśmy min. ateński Akropol, starożytny teatr grecki oraz świątynię Zeusa.

Dotarliśmy także do Maratonu, gdzie przed wiekami starożytni Grecy pokonali w wielkiej bitwie Persów. Popłyneliśmy również na grecką wyspę Egina.

Z uwagi na wysokie temperatury nasza wyprawa nie  mogła się obyć bez kąpieli w cieplutkim morzu.

Będąc w Grecji czynnie uczestniczyliśmy w uroczystościach cerkiewnych podczas święta Św. Mariany oraz Św. Markieły.

Pod koniec pobytu w Grecji odwiedziliśmy Patras, miejscowość gdzie znajduje się Bazylika Św. Andrzeja - znajdują się w niej relikwie apostoła.

Z Grecji popłynęliśmy do miasta Bari we Włoszech, gdzie mogliśmy podziwiać min. Bazylikę Św. Mikołaja. Ostatnim etapem naszej podróży była Wenecja.

GALERIA ZDJĘĆ...


Wstecz Strona główna
 

Chór RAMONKA - Łosinka 17, 17-210 Narew, tel. 085 681-50-06                                                                 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE