Strona główna
Wydarzenia
Nasza historia...
Chórzyści
Dyrygentka
Parafia
Osiągnięcia
Teksty piosenek
Multimedia
Galeria zdjęć
Księga gości


NAPISZ DO NAS


WYDARZENIA ...


Zapusty w Skaryszewie - festyn ludowy

13 sierpnia 2010 roku w Regionalnej Izbie Białoruskiej w Skaryszewie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt. „Wyszywanka i koronka” oraz wiejska zabawa ludowa. Festyn został zorganizowany pod hasłem „Zapusty w Skaryszewie” i odbył się, zgodnie z prawosławnym kalendarzem liturgicznym, w ostatnim dniu przed rozpoczęciem postu przed Świętem Zaśnięcia Bogurodzicy.

Podczas otwarcia wystawy gości powitał właściciel Regionalnej Izby Białoruskiej w Skaryszewie Pan Michał Filianowicz. Powiedział on, iż wystawa ma na celu pokazanie szerszemu gronu oraz zachowanie od zapomnienia starych serwetek, obrusów i ręczników, które były w przeszłości pięknie wyszywane przez nasze babcie i prababcie. Panu Michałowi udało się pozyskać lub kupić kilkadziesiąt eksponatów, które prezentowane były w starej wiejskiej stodole. Wszystkie eksponaty są obecnie własnością muzeum i każdy odwiedzający Regionalną Izbę Białoruską w Skaryszewie może je obejrzeć.

W godzinach popołudniowych odbył się wiejski festyn ludowy, podczas którego wystąpiły zespoły z Gminy Narew. Publiczności zaśpiewał chór Ramonka z parafii prawosławnej w Łosince.

Przybyli na festyn goście mogli także pobawić się przy muzyce zespołów Narva i Be Happy, działających przy Narwiańskim Ośrodku Kultury.

GALERIA ZDJĘĆ


Wstecz Strona główna Dalej
 

Chór RAMONKA - Łosinka 17, 17-210 Narew, tel. 085 681-50-06                                                                 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE