Strona główna
Wydarzenia
Nasza historia...
Chórzyści
Dyrygentka
Parafia
Osiągnięcia
Teksty piosenek
Multimedia
Galeria zdjęć
Księga gości


NAPISZ DO NAS


WYDARZENIA ...


Święto Opieki Matki Bożej w Łosince

W dniu 14 października 2008 roku parafia prawosławna w Łosince uroczyście obchodziła parafialne święto Opieki Matki Bożej. Uroczystej Liturgii Świętej przewodniczył Biskup Supraski Grzegorz.

Uroczystości rozpoczęły się od powitania biskupa przez młodzież z Łosinki oraz przez władze Gminy Narew - Wójta Jakuba Sadowskiego, przewodniczącego Rady Gminy Eugeniusza Dudzicza oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Narwi Alinę Ostaszewską.

W imieniu Rady Parafialnej dostojnego gościa przywitali starosta Piotr Dawidziuk oraz Anna Gabrylewska, natomiast w świątyni biskupa powitał proboszcz parafii w Łosince ks. Jerzy Kos.

Przed rozpoczęciem uroczystej Liturgii Świętej Biskup Supraski Grzegorz dokonał aktu małego poświęcenia cerkwi, która przeszła w roku 2007 gruntowny remont.

Świętą Liturgię uświetnił wspaniałym śpiewem chór parafii prawosławnej w Łosince RAMONKA.

Tradycyjnie już uroczystości święta Opieki Matki Bożej zostały zakończone procesją, która trzy razy okrążyła świątynię w Łosince.

Biskup Grzegorz serdecznie podziękował za zaproszenie i wspólna modlitwę oraz przekazał gorące życzenia wszystkim przybyłym tego dnia do Łosinki. Szczególne słowa podziękowania zostały skierowane do proboszcza parafii ks. Jerzego Kosa za jego trud w rozwoju parafii i cerkwi prawosławnej. Biskup wyraził też słowa uznania dla chóru Ramonka, który wspaniale uświetnił swoim śpiewem uroczystości w Łosince.

Podczas uroczystości zostały wręczone odznaczenia cerkiewne i listy pochwalne. Orderem Równej Apostołom Św. Marii Magdaleny zostali odznaczeni Mikołaj Janiuk oraz Eugeniusz Dudzicz. Odznaczenia otrzymali też przybyli tego dnia na uroczystość przedstawiciele służb więziennych.

Po nabożeństwie goście udali się na wspólny obiad do Diecezjalnego Ośrodka Kultury w Krzywcu.

W roku 2007 cerkiew parafialna pw. Św. Apostoła Jakuba w Łosince przeszła gruntowny remont zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Koszty remontu w kwocie ponad 400 tys. zł zostały w dużej części pokryte z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W roku 2008 wykonano dodatkowo iluminację świątyni, która została częściowo sfinansowana z dotacji Urzędu Gminy Narew.

GALERIA ZDJĘĆ


Wstecz Strona główna Dalej
 

Chór RAMONKA - Łosinka 17, 17-210 Narew, tel. 085 681-50-06                                                                 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE