Strona główna
Wydarzenia
Nasza historia...
Chórzyści
Dyrygentka
Parafia
Osiągnięcia
Teksty piosenek
Multimedia
Galeria zdjęć
Księga gości


NAPISZ DO NAS


WYDARZENIA ...


Projekt na wydanie nowej płyty CD Ramonki

1 sierpnia 2010 roku chór „Ramonka” wraz z Lokalną Grupą Działania „Puszcza Białowieska” z Hajnówki rozpoczął realizację swojego kolejnego projektu. Jest to projekt pn. „Wydanie płyty CD amatorskiego chóru Ramonka” realizowany przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku.

Celem przedsięwzięcia jest podsumowanie i uwieńczenie 15-letniego dorobku muzycznego amatorskiego chóru „Ramonka” poprzez nagranie i wydanie płyty CD prezentującej muzykę mniejszości narodowych zamieszkałych na terenie Gminy Narew. Na krążku znajdą się więc piosenki białoruskie, ukraińskie i rosyjskie. W realizowanym projekcie zaplanowano następujące działania:

  • Warsztaty muzyczne przygotowujące do wydania płyty CD

  • Nagranie i wydanie płyty CD

W ramach przedsięwzięcia zostały przeprowadzone już wszystkie z czterech zaplanowanych warsztatów muzycznych, podczas których ustalony został repertuar mający znaleźć się na płycie. Po dokonaniu wyboru piosenek chór dzielnie i z wielką wytrwałością powtarzał oraz doszlifowywał wszystkie utwory. Wydanie płyty ma na celu nieustanne kultywowanie przepięknej i jakże różnorodnej kultury tutejszego regionu. Dzięki takiej płycie muzykę i pieśni swoich dziadków, pradziadków będą mogły poznawać kolejne pokolenia.

Opracowanie materiału - Paulina Monach

GALERIA ZDJĘĆ


Wstecz Strona główna Dalej
 

Chór RAMONKA - Łosinka 17, 17-210 Narew, tel. 085 681-50-06                                                                 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE