Strona główna
Wydarzenia
Nasza historia...
Chórzyści
Dyrygentka
Parafia
Osiągnięcia
Teksty piosenek
Multimedia
Galeria zdjęć
Księga gości


NAPISZ DO NAS


WYDARZENIA ...


Dożynki Gminne 2010

5 września 2010 roku odbyły się w Narwi uroczyste obchody święta plonów – Dożynki Gminne, połączone z XX-leciem Samorządu Terytorialnego. Uroczystości zorganizowane zostały przez Narwiański Ośrodek Kultury w Narwi przy współpracy z Urzędem Gminy Narew, Parafiami Rzymskokatolicką i Prawosławną w Narwi oraz pomocy wielu rolników. Po raz kolejny dopisała piękna pogoda, dlatego też uroczystości przyciągnęły do Narwi wiele osób. W obchodach święta plonów i XX-lecia samorządności uczestniczyli dodatkowo goście z Białorusi – przedstawiciele zaprzyjaźnionej Gminy Czerni Rejonu Brzeskiego.

W godzinach porannych w kościele p.w. Wniebowzięcia NMP i Św. Stanisława B.M. w Narwi oraz w cerkwi p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Narwi odbyły się msze dziękczynne za tegoroczne plony. Po zakończeniu nabożeństw korowody prowadzone przez starostów i starościny dożynek przeniosły poświecone wieńce dożynkowe na rynek w Narwi, gdzie spotkali się ze sobą wierni kościoła rzymskokatolickiego i prawosławnego. Wszyscy utworzyli wspólny korowód dożynkowy i udali się na stadion sportowy w Narwi, gdzie odbyły się główne uroczystości.

Gości przybyłych na stadion gorąco powitał prowadzący tegoroczne Dożynki Gminne Marek Skomorowski, który poprosił na scenę starostów dożynek oraz Wójta Gminy Narew Jakuba Sadowskiego. W imieniu starostów Pani Bożena Pogorzelska przy pomocy najmłodszych uroczyście przekazała bochen chleba na ręce Wójta Gminy Narew. W dalszej kolejności głos zabrali Wójt Gminy Narew Jakub Sadowski, Wicestarosta Powiatu Hajnowskiego Jerzy Sirak, Przewodniczący Rady Gminy Narew Eugeniusz Dudzicz, w imieniu duchowieństwa ks. prałat Zbigniew Niemyjski i ks. Jerzy Kos oraz Wójt Gminy Czerni z Białorusi Siergiej Sawczuk. W między czasie dzieci oraz starostowie dożynek dzielili się z publicznością chlebem dożynkowym.

Po zakończeniu części oficjalnej rozpoczęła się niezwykle bogata część artystyczna. Na początku wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Narwi, które zaprezentowały piosenki oraz dożynkową scenkę obrzędową. Następnie ogłoszono wyniki konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy – w tym roku I miejsce zdobył wieniec z sołectwa Rohozy-Iwanki. W dalszej części programu wystąpili goście z Białorusi – narodowy zespół instrumentalny Republiki Białoruś składający się z dwóch akordeonistów i skrzypaczki. Po nich wystąpił chór Ramonka z Łosinki pod kierownictwem Marii Bubka.

Podczas dożynek uroczyście przekazano wyróżnienia i podziękowania najprężniej działającym rolnikom i przedsiębiorcom w Gminie Narew. Pamiątkowe dyplomy przekazali Starosta Powiatu Hajnowskiego oraz Wójt i Przewodniczący Rady Gminy.

W dalszej części programu wystąpił z koncertem zespół Dekada Band z Bielska Podlaskiego. Wszyscy przybyli na stadion mogli też obejrzeć stoiska promocyjne prezentujące twórczość ludową, wystawę „Ocalić od zapomnienia” oraz stoisko Białowieskiego Parku Narodowego. Przed publicznością zaprezentował się również zespół Zaranoczka z Łosinki. Tegoroczne Dożynki Gminne zakończyła zabawa, podczas której do tańca przygrywały zespoły Selectiv oraz BeHappy.

GALERIA ZDJĘĆ


Wstecz Strona główna Dalej
 

Chór RAMONKA - Łosinka 17, 17-210 Narew, tel. 085 681-50-06                                                                 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE