Strona główna
Wydarzenia
Nasza historia...
Chórzyści
Dyrygentka
Parafia
Osiągnięcia
Teksty piosenek
Multimedia
Galeria zdjęć
Księga gości


NAPISZ DO NAS


WYDARZENIA ...


Wizyta Ramonki w Hattstedt

W dniach 7-15 sierpnia 2008 roku na zaproszenie Przewodniczącego Urzędu Nordsee – Treene i Stowarzyszenia „Przyjaciół Hajnówki” odbyła się oficjalna wizyta przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Hajnówce w partnerskiej miejscowości Hattstedt (Niemcy), z którą Powiat Hajnowski utrzymuje wzajemne kontakty już od 9 lat. Delegacji przewodniczyli: Starosta Hajnowski Włodzimierz Pietroczuk oraz Przewodniczący Rady Powiatu Sergiusz Kojło.

Przedstawicielom Starostwa towarzyszył chór młodzieżowy Ramonka z Łosinki wraz z dyrygentką Marią Radczuk, który zachwycił mieszkańców Hattstedt i okolic pięknem swoich głosów i bogactwem repertuaru. Ramonka zaprezentowała swoje wokalne możliwości nie tylko podczas występu w kościele ewangelickim w Hattstedt, ale właściwie w każdym miejscu, gdzie miała okazję przebywać. Chór wystąpił min. gościnnie podczas ślubu syna pani Przewodniczącej Karen Hansen z Rosjanką z Petersburga sprawiając państwu młodym i ich gościom dużą niespodziankę.

Pobyt w przyrodniczym regionie basenu Morza Północnego obfitował w wiele atrakcji turystycznych, które przybliżyły uczestnikom piękno, bogactwo i różnorodność tych terenów, których codzienność określana jest przypływami i odpływami morza. Największym, niesamowitym przeżyciem był niewątpliwie 3,5 km spacer po dnie morza do małej wysepki, która w czasie przypływu jest ze wszystkich stron otoczona wodą. Wizyta w Hattstedt pozostawiła w sercach uczestników bogactwo wrażeń i wiele ciepłych wspomnień, jednak najistotniejszy jest fakt zawartych podczas niej zobowiązań i zapewnień o dalszej współpracy, która zostanie w przyszłości zintensyfikowana i poszerzona o kolejne aspekty.

Na podstawie portalu internetowego Powiatu Hajnowskiego:
www.powiat.hajnowka.pl

GALERIA ZDJĘĆ


Wstecz Strona główna Dalej
 

Chór RAMONKA - Łosinka 17, 17-210 Narew, tel. 085 681-50-06                                                                 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE